Kalendārs

Atjaunot
     
Atlasīt

Forums "DIGITALIZĀCIJA BIOEKONOMIKAS ATTĪSTĪŠANAI"

 
15.oktobris
pasākumu telpa Zeit, Gaujas iela 4, Līgatne-LV-4110 
VPR 

Foruma mērķis ir iepazīstināt uzņēmējus un pašvaldību, augstskolu un zinātnisko institūciju vadītājus ar inovatīviem risinājumiem bioekonomikas vērtību ķēdes attīstīšanā, kā arī Eiropā un Latvijā pieejamiem digitalizācijas risinājumiem un iespējām.
 

Bioekonomika ir viena no nozīmīgākajām Latvijas attīstības jomām, kurā būtiska loma ir lauku teritorijām un reģioniem ar tajos esošajiem lauksaimniecības, pārtikas, ūdens un mežu resursiem. Tomēr arvien pieaugošā digitalizācija ir strauji mainījusi pasaules ekonomisko vidi – tiek radīta vide jaunu pakalpojumu radīšanai, izaicinot esošo tirgu.

Tehnoloģiju attīstībai, inovācijām un digitalizācijai ir būtiska nozīme ražošanas procesu efektivitātes palielināšanā, ieviešot digitālus risinājumus izejvielu plūsmu pārvaldībai vai loģistikas koordinēšanai. Digitalizācija dod iespēju attīstīt jaunus bioproduktus, pakalpojumus un biznesa modeļus, optimizējot ražošanas izmaksas un samazinot tās ietekmi uz vidi, tādējādi veicinot konkurētspēju Eiropas un pasaules mērogā.

Foruma laikā liela uzmanība tiks vērsta uzņēmēju praktisko zināšanu papildināšanai par inovatīviem risinājumiem bioekonomikā, tostarp darbojoties eksperta vadībā. Savā pieredzē un zināšanās dalīsies gan starptautiski atzīti nozaru eksperti no Latvijas, gan praktiķi un inovatori no ārvalstīm.

Forumu organizē Vidzemes plānošanas reģions, Vides risinājumu institūts un starptautiskās reģionālās attīstības un plānošanas pētījumu centrs Nordregio (Zviedrija).

Forumā tiks nodrošināts tulkojums latviešu un angļu valodās.

Dalība forumā - bez maksas.

Forumam iespējams pieteikties līdz 2019. gada 7. oktobrim plkst. 17:00, aizpildot anketu saitē: ej.uz/forumsbioekonomika.

Foruma darba kārtība ir pieejam ŠEIT.

Skatīt vairāk