Kalendārs

Atjaunot
     
Atlasīt

Izstāde "P̶r̶o̶m̶ no acīm, P̶r̶o̶m̶ no prāta"

Izstāde
 
21.novembris
25459399
DABAS UN TEHNOLOĢIJU PARKS “URDA”, "Stūri", Daibe, Stalbes pagasts, Pārgaujas novads, LV-4151 
Ieva Freimane-Mihailova 
izglitiba@zaao.lv 

Vides risinājumu institūts un projekts WasteArt ielūdz uz ceļojošo izstādi "P̶R̶O̶M̶ no acīm, P̶R̶O̶M̶ no prāta". 14 mākslas darbi, kurus darinājuši mākslinieki no 9 valstīm aicina uz atkritumiem paskatīties no citas perspektīvas – kā uz materiālu, resursu un iespēju nākotnei! izstādes atklāšana 21.novembrī!

Viens no izstādes kuratoriem Indreks Grigors atkritumu katastrofu, ar ko cilvēce šodien saskaras, raksturo, kā rezultātu tam, ka par šīm tēmām runāt šķiet nepieklājīgi. Atkritumi ir daļa no mūsu ikdienas, bet mēs izliekamies, ka tie nepastāv un atkritumu tvertni uztveram kā melno caurumu, kas tajā tiek izmests šķietami izzūd ne tikai no mūsu mājām, bet arī no atbildības. Sarežģītām problēmām, nav vienkāršu risinājumu. Mūsdienu cilvēkam nav iespējams izvairīties no patērētāja kultūras, jo tajā ir balstīta mūsu ekonomika, tāpēc situācija var šķist bezcerīga. Pēc Grigora domām viens no risinājumiem, ko piedāvā izstāde ir būt savtīgam, kad runa ir par atkritumiem. “Patērē mazāk un izmanto atkārtoti, bet dari to, lai finansiāli ietaupītu, nevis, lai izglābtu planētu. Tas ir kā atmest smēķēšanu – tu izglāb sevi un viss pārējais ir kā bonuss,” uzskata Grigors.

Piedalās šādi mākslinieki:
Varvara un Mars (EE);
Jākobs Kirkegārds (DK);
Marta Murats (EE);
Kiva (EE);
Ansis Starks (LV);
Andrē Avelas (NL/PT);
Elēna Redaellī (NO/IT);
Johanna Lorengele (DE) & Gatis Kreicbergs (LV);
Ieva Krūmiņa (LV);
Džeraldīne Huarez (SE/MX);
DžastinsTailers Teits (CA);
“Mikroklimatu laboratorija” Annehīne Meijera un Gerts Jans Gerlačs (NL);
Vilems Boels (BE);
Timo Tots (EE)

Bez ieejas maksas.

Izstāde tapusi projekta “Otrreizēja atkritumu izmantošana, pielietojot mākslu un amatniecību” (WasteArt) Nr. Est-Lat 65 ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas Interreg V-A ietvaros un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Projektu WasteArt īsteno Vides risinājumu institūts sadarbībā ar MoKS rezidenču centru, Ruckas mākslas rezidenču centru, Vidzemes plānošanas reģionu, Tipu Vides skolu, SIA “ZAAO”, Võru un Põlva pašvaldībām.

 

Skatīt vairāk