Atmiņas no #URBACTfest 2022


Neatkarīgi no tā, vai piedalījāties, sekojāt līdzi tiešsaistē vai vispār palaidāt garām, šeit ir daži svarīgi momenti no 2022. gada #URBACTfest.

Šī gada URBACT Pilsētas Festivāls atkal bija pēdējo pāris gadu URBACT pilsētu smaga darba un sasniegumu svinēšana, kā arī reāla iespēja dalīties mācībās, zināšanās un iedvesmā, lai turpinātu centienus panākt arvien ilgtspējīgāku pilsētattīstību Eiropā!

Apskatiet dažus fotoattēlus, video un citu tiešsaistes saturu, kas atspoguļo dalībnieku enerģiju, dinamismu, kā arī apņemšanos veidot Eiropas tīklus un apmaiņu par dažādām pilsētas attīstības tēmām… no mobilitātes līdz veiklai pilsētas vadībai… un no digitālajiem rīkiem līdz apļveida pārejai.

Sāciet, noskatoties šo kopsavilkuma video, lai uzzinātu par šī gada festivāla svarīgiem momentiem. Festivāls notika 2022. gadā no 14. līdz 16. jūnijam Pantinā, Lielajā Parīzē, Francijā un pulcēja gandrīz 500 dalībniekus, tostarp vairāk nekā 240 pilsētas. Pasākums, kas ir izvirzījis sev vērienīgu mērķi kļūt par pilsētas pirmo oglekļa neitrālo festivālu, lielā mērā pateicoties īpašas pagaidu uzņemšanas vietas La Cité Fertile centieniem.

#URBACTfest tiešsaistē

Diskusijas neaprobežojās tikai ar pasākuma dalībniekiem, jo jūs joprojām varat pievienoties tiešsaistē, izmantojot heštegu #URBACTfest. Uzziniet, par ko URBACT un citi dalībnieki dalījās pasākumā, un nekautrējieties reaģēt, dalīties vai izaicināt kādu no apspriestajām idejām!

Izmantojot URBACT sociālo mediju kanālus, varat atrast galvenos ziņojumus, fotoattēlus un video intervijas ar dažiem mūsu pasākuma dalībniekiem.

Jo īpaši izlasiet mūsu pilsētu iedzīvotāju viedokli par URBACT tīklu vērtību.

 

Vairākas festivāla sesijas un galvenie momenti tika translēti tiešraidē, un drīzumā tie būs pieejami arī URBACT YouTube kanālā.

Tvīts, kas ieguva balvu

Festivāla dalībniece un tīkla Playful Paradigm II vadošā eksperte Ileana Toscano ieguva balvu par populārāko tvītu. Apskatiet svarīgos vēstījumus, ar kuriem viņa dalījās no URBACT ROOF tīkla festivāla sesijas, kas apvieno deviņas pilsētas, lai apmainītos un mācītos par bezpajumtniecības izbeigšanu.

  

Programmas kopsavilkums

Trīs paneļdiskusijas par:

  • Pilsētas klimata ārkārtas situācijas
  • Ilgtspējīgas, uz cilvēku vērstas digitālās pārejas
  • Kā dzimumu līdztiesība veido ilgtspējīgas pilsētas

 

 

 

Parīzes 1. Panteonas – Sorbonas Universitātes asociētā profesora Carlos Moreno galvenā runa par koncepciju “15 minūšu pilsēta”.

Sešpadsmit paralēlas tematiskās sesijas otrajā dienā notika dažādās La Cité Fertile radošajās telpās. Tie aptvēra tik daudzveidīgas tēmas kā pilsētu rehumanizācija, IAM (Ilgtspējīgas attīstības mērķi) īstenošana, pārtika, ilgtspējīgs tūrisms, videi draudzīgums, pārejas un daudz ko citu.

  

  

Trešajā dienā notika arī īpašas sesijas, kurās tika prezentēta topošā URBACT IV programma, un praktiskas nodarbības par to, kā piedalīties un kā atrast projekta partnerus.

Visbeidzot, festivālā notika arī īpaša sesija par pilsētām, kurās tika uzņemti ukraiņu bēgļi, un tajā tika iekļauts iniciatīvas "United for Ukraine" partneru stends, kura mērķis bija izveidot partnerības starp Ukrainas pilsētām un ES.

Festivāls ietvēra arī astoņas ilgtspējīgas pilsētvides attīstības projektu apmeklējumus Lielajā Parīzē, tostarp La Cite Fertile norises vietu, kā arī īpašu "Tech Free Hackathon" no URBACT TechPlace iniciatīvas.

  

Neaizmirstiet dalīties ar savu viedokli un pievienoties tiešsaistes diskusijai, izmantojot heštegu #URBACTfest!

 

Raksts oriģinālvalodā ir pieejams šeit.