Jaunumi

/2019. gada 14. maijā/

Atklāts Vidzemes reģiona potenciāls sasaistei ar Eiropas Savienības transporta pamattīklu

No 2016. gada līdz 2019. gadam Vidzemes plānošanas reģions īstenojis Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projektu TENTacle, parādot, kādas ir Eiropas Savienības transporta pamattīkla (saukts par TEN-T*) koridoru izmantošanas iespējas un kā tas pozitīvi varētu ietekmēt reģionu attīstību. Viens no lielākajiem ieguvumiem ir projekta laikā izstrādātais Vidzemes reģiona mobilitātes investīciju plāns 2030.

/2019. gada 7. maijā/

Pārrobežu sadarbības projektā "PET DIAGNOSTICS" izstrādāts produkts onkoloģisko slimību diagnostikai


Igaunijas-Latvijas programmas projektu "PET diagnostics" īstenoja divi partneri – Latvijas uzņēmums SIA "Pharmidea" un Igaunijas uzņēmums "TBD-Biodiscovery", ar mērķi izstrādāt radiofarmaceitisko produktu onkoloģisko slimību diagnostikai, izmantojot PET/CT metodi.

/2019. gada 26. aprīlī/

Izveido Baltijai unikālu ģeotelpisko risinājumu pašapkalpošanās platformu GeoDataHub


Baltijas reģiona ģeotelpisko pakalpojumu līderi “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” (Latvija) un “Reach-U” (Igaunija) ir izveidojuši pašapkalpošanās ģeotelpisko pakalpojumu portālu “GeoDataHub”, kas ļauj uzņēmumiem un organizācijām ērtā veidā izmantot virkni ģeotelpisko servisu un iegūt noderīgu ģeogrāfisko datu informāciju.

/2019. gada 25. aprīlī/

Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas piektais projektu pieteikumu konkurss


Šodien, 24.aprīlī, Rīgā Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas Uzraudzības komiteja lēma par piektā projektu pieteikumu konkursa izsludināšanu. Pieteikumus varēs iesniegt no 2019.gada 15.augusta līdz 15.oktobrim.

/2019. gada 12. aprīlī/

Projekta “Industriālais mantojums" konferencē Pērnavā uzsver Industriālā mantojuma tūrisma pieaugošo lomu Eiropas mērogā


Industriālais mantojums kļūs par arvien nozīmīgāku tūrisma galamērķi, secināts konferencē Pērnavā, 2019.gada 10.aprīlī. Pērnavas muzejā, Igaunijā notika Igaunijas–Latvijas programmas projekta “Industriālais mantojums - Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai" noslēguma konference.

/2019. gada 10. aprīlī/

Kas ir INSURE? “INnovative SUstainable REmediation” jeb “Inovatīva, ilgtspējīga attīrīšana”


2019.gada 10.aprīlī Zviedrijā (Norrköping pilsētā) notika projekta “INSURE” noslēguma pasākums, kurā arī Latvijas partneri pastāstīja par izveidoto Piesārņoto un potenciāli piesārņoto vietu (PPPV) datu bāzi un mobilo lietotni, kā arī izstrādāto stratēģiju piesārņoto un potenciāli piesārņoto vietu pārvaldībai.
Sekojiet līdzi informācijai! Maijā notiks pasākums Latvijā, lai interesentus informētu par piesārņoto un potenciāli piesārņoto vietu pārvaldību, veiktajiem testiem pilotteritorijās un sniegtu ieteikumus.

Skatīt vairāk