Kalendārs

Atjaunot
     
Atlasīt

Konference “Atbildīga inovācija”

Konference “Atbildīga inovācija”
 
09:00
27.februāris
Cēsīs (Raunas iela 12, Cēsu koncertzāle) 
Laima Engere-Levina 
laima.engere@vidzeme.lv 

Vidzemes plānošanas reģions Vidzemes Inovāciju nedēļas 2020 ietvaros 27. februārī plkst.9:00 Cēsīs (Raunas iela 12, Cēsu koncertzāle) organizē inovāciju konferenci “Atbildīga inovācija”. Pasākums vienkopus pulcēs gan  valsts pārvaldes darbiniekus, gan uzņēmējus un inovatorus, gan arī dažādu nozaru un  jomu ekspertus un entuziastus, lai aktualizētu inovācijas nozīmību biznesa un sabiedrības attīstībai, centrā liekot atbildīgus un pārdomātus lēmumus. Konferences ievadrunās un paralēlajās sesijās paredzēts caurlūkot vērienīgu skaitu tēmu. 

 

Lai arī tematiski uzstādījums par atbildīgu rīcību atbilst jebkurai nozarei un jomai, šī gada konferences “Atbildīga inovācija” centrā ir pārtikas ražošana un gastronomija, meža ekosistēma, izstrāde un tās pārpalikumi, kā arī klasiskas publiskās pārvaldes transformācija mūsdienīgā, drosmīgā un inovatīvā modelī.

Konferencē ar ievadrunām uzstāsies Zane Vītola (SEB Inovāciju centrs), Gundega Skudriņa (radošā apvienība "Skudras metropole"), Daina Eglīte-Antona (Labas saknes), Sendija Ikere (Termex).

Īpaši zināšanu ietilpīgas un vērtīgas solās būt trīs paralēlās sesijas, kurās uzstāsies lieliski padomdevēji no dažādām nozarēm, ļaujot klausītājiem pašiem lemt par sev vērtīgāko saturu.

Organizatori aicina nekavēties un pieteikties dalībai konferencē, jo palikušas brīvas vien pārdesmit vietas: http://innovation.vidzeme.lv/lv/pasakumi/2020-02-27/vidzemes-inovaciju-konference-atbildiga-inovacija.html

SESIJĀ #1 “BIOEKONOMIKAS INOVĀCIJAS PĀRTIKAS RAŽOŠANĀ UN GASTRONOMIJĀ” par inovācijām pārtikas nozarē ievadrunu teiks pašmāju atzīts šefpavārs Māris Jansons (KEST), kurš par pamatu ņems faktu, ka restorānus uzskata par otriem lielākajiem pārtikas atkritumu radītājiem aiz mājsaimniecībām. Paralēlajā sesijā uzstāsies arī trīs ārvalstu eksperti no Somijas, Austrijas un Igaunijas.

Dr. Pekka Kilpeläinen (Oulu Universitāte Somijā) sniegs piemēru par meža ogu potenciālu un Johannes Kisser (Alchemia-Nova, Austrija) stāstīs par biorafinēšanas inovācijām, kas ļauj, piemēram, lauksaimniecības pārpalikumus vai cita veida biomasu pārstrādāt jaunos augstas pievienotas vērtības produktos. Savukārt Ants-Hannes Viira (Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātes Ekonomikas un sociālo zinātņu institūts) skaidros aprites bioekonomikas biznesa modeļus un dalīsies ar praktiskiem piemēriem, kā inovācijas var radīt pavisam jaunus produktus bioekonomikā.

Sesijas noslēgumā paredzēts uz kopīgu diskusiju ar ekspertiem aicināt arī divus pašmāju ilggadīgus uzņēmējus – Gundaru Skudriņu (Vides risinājumu institūts) un Jāni Garanču (Aloja-Starkelsen), lai noskaidrotu, kādi tad ir pārtikas inovāciju izaicinājumi un iespējas, kas no tā visa ir paveicams un piemērots vidzemnieku biznesa attīstībai.

SESIJAS #2 “RESURSU ILGTSPĒJĪGA IZMANTOŠANA. APRITES EKONOMIKAS UN DIZAINA PRINCIPI.” mērķis ir iepazīstināt sesijas dalībniekus ar aprites ekonomikas un dizaina pamatprincipiem, kā arī praktiskiem piemēriem, lai veicinātu resursu ilgtspējīgu izmantošanu, t.sk. mežistrādes pārpalikumu gudru izmantošanu.

Jana Simanovska (Ekodizaina kompetences centrs) ir pārliecināta, ka aprites ekonomika ir ne tikai nepieciešamība, bet arī viens no inovāciju virzītājspēkiem. Dagnija Lazdiņa (Latvijas Valsts mežzinātnes  institūts Silava) savu stāstījumu koncentrēs uz aprites principiem meža ekosistēmā, tēmu paspilgtinās Holger Gerdes (Ekoloģijas institūts Vācijā), piedāvājot bioekonomikas risinājumus  lauku apvidiem.

Sesijā tiks aktualizēts arī aprites dizains. Par to detaļās stāstīs Aija Freimane (vadošā pēcdoktorantūras pētniece dizainā un asociētā profesore Latvijas Mākslas akadēmijā). 

Savukārt par mežizstrādes atlieku izmantošanas iespējām biznesa attīstībai stāstīs gan Ojārs Polis (LVMI Silava), gan arī Ernests Moisejs (AS Biolat).

Sesija noslēgsies ar meistarklasi, kurā dalībnieki varēs iemēģināt roku jaunu aprites ekonomikas uzņēmējdarbības modeļu radīšanā.

PARALĒLAJĀ SESIJĀ #3“INOVATĪVU PAKALPOJUMU ATTĪSTĪBA PUBLISKAJAI PĀRVALDEI” uz diskusiju par atbildīgu, drosmīgu un inovatīvu valsts pārvaldi aicinās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Valsts Kanceleja.

Tiks aplūkotas arī vairākas iniciatīvas, kas jau šobrīd kalpo par uzskatāmiem piemēriem, kā pašvaldības var izmantot inovācijas savā un savu iedzīvotāju labā: Mārtiņš Kaļva (LowTemp) piedāvās aplūkot piemēru par enerģijas patēriņa datu monitoringa priekšrocībām prasmīgai ēkas apsaimniekošanai, savukārt Kārlis Pots (Cēsu pašvaldība) un Einārs Garoza (#valsts196) aktualizēs atvērto datu lomu uzņēmējdarbībā un pašvaldībā vieduma vairošanai.

Laura Dimitrijeva (#GovLabLatvia, Valsts Kanceleja) aicinās uz sarunu par to, kā izveidot inovāciju vidi savā iestādē, kurš to dara, un kas jādara, savukārt Margarita Krišlauka (VARAM) aicinās pašvaldību speciālistus pārdomāt, kā radīt pakalpojumus, kas ir jēgpilni un iedzīvotājiem derīgi.

Dienas noslēgumā konferences apmeklētāji aicināti piedalīties PĀRSPRIEDUMU SESIJĀ “Ko darīsim tālāk?”, lai kopā ar politikas veidotājiem un īstenotājiem – Initu Pauloviču (Valsts kanceleja), Gati Silovu (Ekonomikas ministrija) un praktiķiem – uzņēmēju Signi Šlosbergu (SIA Gusts Apinis) un Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Normundu Audzišu vienotos par darbiem rīt, parīt un aizparīt.

>> Atgādinām, ka arī šogad paralēli konferencei esošajiem un topošajiem uzņēmējiem būs iespējams pieteikties >> intensīvajām 20 minūšu konsultācijām << (jeb t.s. speed-consulting), lai ar Latvijā atzītiem ekspertiem pārrunātu sava biznesa attīstībai nozīmīgus jautājumus. Konsultācijas notiks 27.februārī, pieteikšanās līdz 24. februārim. Vairāk informācijas par konsultācijām ŠEIT.

Inovāciju konferenci jau otro gadu organizē Vidzemes plānošanas reģions, kas ir arī Vidzemes Inovāciju nedēļas koncepta autors, rosinot vidzemniekus atklāt inovācijas potenciālu un par to ne tikai zināt, bet arī aktīvi izmantot savā ikdienas darbā gan uzņēmumos, gan arī valsts pārvaldē, izglītības iestādēs un citur. Visas nedēļas garumā dažādās vietās Vidzemē norisinās pasākumi, kas aicina uzzināt, iedvesmoties un rīkoties. Vairāk  informācijas: http://innovation.vidzeme.lv

Inovācijas konferences atbalstītāji: Vidzemes uzņēmējdarbības centrs, Vides risinājumu institūts, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Igaunijas-Latvijas programmas projekts Livonijas Kulinārais ceļš un Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekti GoSmart BSR, RDI2CluB, BalticBiomass4Value, EFFECT4Buildings, LowTEMP, kurus Latvijā ievieš Vidzemes plānošanas reģions, kā arī VARAM īstenotais projekts LARS.

Informatīvie atbalstītāji: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Jautājumiem: Laima Engere-Levina, Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja, laima.engere@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

 

Skatīt vairāk

Atbalsts tavam biznesam. Zaļās tehnoloģijas

 
09:30 - 12:30
4.marts
+371 67033875
LU Microsoft inovāciju centrā, Kalpaka bulvārī 4, 2. stāvā ( ieeja no pagalma) 
Sandra Strole 
sandra.strole@lu.lv 

Programma

9:30 – 10:00

Reģistrēšanās un kafija/ Registration and coffee

 

10:00 -10:30

Latvijas Universitātes un Rīgas tehniskās universitātes Zaļā inkubatora piedāvātais atbalsts uzņēmumiem/ University of Latvia and Riga Technical University Green Incubator support for entrepreneurs, Kristiāns Karlsons, Zaļais inkubators

10:30 -11:00

Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris, atbalsta iespējas uzņēmumiem/ Green and Smart Technologies Cluster, support for entrepreneurs, Salvis Roga, Green-Tech Latvia

11:00-11:30

Finansējuma instrumenti Latvijā un ārvalstīs -  aktuālā informācija par fondiem, biznesa eņģeļiem, akcelerācijas programmām/ Latvian and foreign financial instruments - funds, business angels, acceleration programmes, Marta Matisone, LatBAN Latvijas biznesa enģeļu tīkls

11:30-11:45

„SmartUp Accelerator” modelis/”Smart Up Accelerator” Model, Kārlis Kivlenieks, LU Biznesa inkubatora un projekta “Smart Up Accelerator” vadītājs

11:45-12:30

Kafijas pauze. Tīklošanās. 1 : 1 sarunas ar lektoriem/ Coffee break. Networking. 1 : 1 meetings with lecturers


Pieteikšanās semināram ŠEIT 

Seminārā gaidīsim uzņēmējus, studentus, citus interesentus.

Nāc un pievienojies „SmartUp Accelerator” tīro tehnoloģiju inovāciju ekosistēmas dalībniekiem! 

Skatīt vairāk

Koprades seminārs “Pilsētvides mobilitātes plānošana un SUMP* pieejas īstenošana Rīgas metropoles areālā”

 
10:00 - 15:30
5.marts
Rīga, Rātsnams, 508.telpa 
Aija Zučika 
aija.zucika@rpr.gov.lv 

Baltijas transporta loks (Baltic Loop) projekta mērķis: samazināt ceļošanas un kravu pārvadājumu laiku, vienlaikus samazinot arī CO2 emisijas trīs projekta definētos Centrālbaltijas reģiona koridoros (Ziemeļu, Vidējā un Dienvidu), tos padarot pievilcīgus jaunu uzņēmumu piesaistei un inovāciju attīstībai.

 

Projekta ietvaros tiek rīkots Baltic Loop & SUMBA koprades seminārs “Pilsētvides mobilitātes plānošana un SUMP* pieejas īstenošana Rīgas metropoles areālā”, kas norisināsies 2020.gada 5.martā, Rīgā, Rātsnama 508.telpā.
 
PASĀKUMA DARBA KĀRTĪBA: 
 
  • 10:00 Reģistrācija & Kafija

       INFORMATĪVĀ DAĻA:

  • 10:30 Virzībā uz SUMP pieejas īstenošanu Rīgā un tās apkārtnē - Evelīna Budiloviča (RD Pilsētas attīstības departaments)
  • 10:50 SUMBA projekts – pašreizējie rezultāti un aktivitātes Rīgas metropoles areālā - Līga Pakalna (Baltijas Vides Forums); Evelīna Budiloviča (RD Pilsētas attīstības departaments); Viesturs Laurs (IELA inženieri)
  • 11:10 Baltic Loop projekts – Rīgas metropoles areāla mobilitātes risinājumi Centrālbaltijas reģiona mērogā - Rūdolfs Cimdiņš (Rīgas plānošanas reģions)
  • 11:30 Transporta attīstības pamatnostādnes 2027 – stratēģiskie virzieni - Inta Rozenšteine (Satiksmes ministrija)
  • 11:50 Reģionālās politikas pamatnostādnes 2027 – atbalsts mobilitātei - Ilze Jurēviča (Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija)
  • 12:10 Sabiedriskā transporta attīstības koncepcija 2030 no SUMP perspektīvas - Gusts Ašmanis (Autotransporta direkcija)
      12:30 Pusdienas
 
      RADOŠĀ DAĻA: 
  • 13:30 Darbs grupās – SUMP pieejas izmantošanas risinājumi - Rīgas un tās apkārtnes mobilitātes plānošanā
     Darba grupu tematiskie virzieni:
 
1) SUMP sapratne un pārvaldības modelis
Priekšnosacījumi SUMP izstrādei Rīgas un tās apkārtnes jeb Rīgas metropoles areāla iekšējai telpai vienota sabiedriskā transporta tīkla un sistēmas izveidei. SUMP teritoriālā pārklājuma noteikšana, loma kopējā transporta politikas veidošanā un vienota ‘datu groza’ veidošanā. 
 
2) Infrastruktūras attīstība un tehniskie risinājumi
Nepieciešamie galvenie infrastruktūras risinājumi Rīgas un tās apkārtnes savstārpējai integrēšanai kopējā transporta sistēmā - dzelzceļš kā pamats, autoceļi kā atbalsts, integrēts un kvalitatīvs sabiedriskais transports, mobilitātes punkti, velo, ūdensceļi un mikromobilitāte.
 
3) Pārvietošanās paradumu maiņa
Galvenie priekšnosacījumi pārvietošanās paradumu maiņai un būtiskākie aspekti pārvietojoties – ceļā pavadītais laiks, drošība, izmaksas, kvalitāte, alternatīvu esamība u.c.
  • 15:30 Pasākuma noslēgums

Dalībai pasākumā lūgums reģistrēties šeit līdz 2.martam. 

Informāciju sagatavoja: Aija Zučika

Skatīt vairāk

ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam FORUMS

 
otrdiena, 16.jūnijs - trešdiena, 17.jūnijs
Köydenpunojankatu 14, Turku, Somija 
events.balticsea@turku.fi 

Informācija par reģistrāciju sekos. 

http://www.annualforum2020.eu/en

Skatīt vairāk