Ēdināšanas nozares pārstāvjus aicina pieteikties dalībai projekta “Ce4Re” (Aprites ekonomikas risinājumi restorānos) atklāšanas seminārā

Š.g. 8. novembrī Līgatnē, restorānā “Pavāru māja” notiks projekta “Ce4Re” (Aprites ekonomikas risinājumi restorānos) atklāšanas seminārs, kurā aicināti piedalīties Vidzemes restorānu pārstāvji.

Projekta "Ce4Re" uzdevums ir veicināt pārdomātu resursu patēriņu un atkritumu samazināšanu ēdināšanas nozares uzņēmumos Centrālā Baltijas jūras reģionā. Šī mērķa īstenošanai tiks izstrādāti vienoti aprites ekonomikas risinājumi restorāniem, kas ietver pārtikas iegādes, gatavošanas un pasniegšanas posmus.

Projekta "Ce4Re" ietvaros piedalīsies 300 restorāni, un vairāk nekā 60 no tiem aktīvi piedalīsies risinājumu izstrādē un testēšanā. Ar projekta palīdzību restorāni varēs samazināt atkritumu daudzumu, veicināt resursu efektīvu izmantošanu un uzņēmējdarbības ilgtspēju.

Projektu "Ce4Re" īsteno Satakuntas lietišķo zinātņu augstskola un tās Tūrisma uzņēmējdarbības attīstības centrs kopā ar partneriem no Vidzemes plānošanas reģiona Latvijā, Ekomatcentrum Zviedrijā un Pyhäjärvi institūtu Somijā.

Atklāšanas seminārā restorānu pārstāvji varēs uzzināt vairāk par projektu un aprites ekonomikas principu ieviešanu restorānu nozarē. Vidzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja Lienīte Priedāja-Klepere pastāstīs par projekta mērķiem, aktivitātēm un plānotajiem rezultātiem. Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis dalīsies informācijā par ilgtspējīgas uzņēmējdarbības principu ievērošanu restorānu sektorā. Savukārt Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme sniegs izklāstu par tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu ekosertifikācijas sistēmu "Zaļā atslēga". Turpinājumā Pavāru kluba vadītāja Svetlana Riškova pastāstīs par atkritumu samazināšanu ēdināšanas uzņēmumos un to virtuves darba efektivitātes uzlabošanu. Visbeidzot, šefpavārs un restorāna "Pavāru māja" īpašnieks Ēriks Dreibants dalīsies ar savu pieredzes stāstu par aprites ekonomikas principu ieviešanu restorānā "Pavāru māja".

Reģistrācija semināram līdz 3. novembrim vietnē:  https://forms.gle/Ss3JEZaRi3WuxmuZA

Lai iegūtu vairāk informācijas par projektu “Ce4Re”, apmeklējiet tīmekļa vietni: https://ej.uz/ce4re

Seminārs tiek organizēts Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2021.-2027.gadam projekta “Ce4Re” (Aprites ekonomikas risinājumi restorānos) (projekta Nr. #CB0100058) ietvaros.

"Ce4Re" ir Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027.gadam projekts, ko finansē Eiropas Savienība un tā projekta partneri. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.

Jautājumiem: Lienīte Priedāja-Klepere,  projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, lienite.priedaja@vidzeme.lv, t. 26133028

Informāciju sagatavojis: Dzintars Močs, sabiedrisko attiecību speciālists Vidzemes plānošanas reģionādzintars.mocs@vidzeme.lv, t. 28246484