Topošajā Valkas – Valgas centrā atzīmē Interreg 30.gadskārtu

 

2020.gada 19.septembrī, atzīmējot Eiropas Sadarbības dienu, topošajā Valkas – Valgas dvīņu pilsētas centrā, kura izveidi finansē Interreg Igaunijas-Latvijas programma, norisinājās svinīgais pasākums par godu Eiropas teritoriālās sadarbības jeb Interreg 30.gadskārtai. Pasākuma laikā tika iestādīti 30 koki, 16 no tiem Latvijā, Valkā, 14 – Igaunijā Valgā. 

Iestādītās koku šķirnes: Mančesteras ķirsis, Virdžīnijas putnu ķirsis “Šubert”, Eiropas baltās gobas, baltais vītols, trauslais vītols “Bullata”, pīlādzis “Edulis”.

Svinīgajā notikumā piedalījās aptuveni 50 Interreg Igaunijas-Latvijas programmas pārstāvji un sadarbības partneri, kā arī abu kaimiņvalstu vēstnieki – Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons un Igaunijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Arti Hilpus.

Pēc koku iestādīšanas, pasākuma dalībniekiem bija iespēja uzzināt projekta tapšanas vēsturi, kā arī cienāties ar īpašo Interreg 30. jubilejas torti, kas dalīta uz Latvijas – Igaunijas valstu robežas.

Re:TV raidījuma "Vidzemē" sižets

Par Interreg:

1990. gadā uzsāktā Eiropas teritoriālā sadarbība, citā vārdā arī Interreg, ir pierādījusi, ka robežas nav šķērslis, un, tuvinājusi Eiropas iedzīvotājus, palīdzot risināt kopīgās problēmas un radot jaunas sadarbības iespējas pāri robežām.

Igaunijas-Latvijas programma pašreizējā plānošanas periodā ir atbalstījusi 52 pārrobežu sadarbības projektus, bet laika posmā no 2007. līdz 2013. gadam 67 projektus.