Izsludināts URBACT programmas pēdējais projektu konkurss

 

2019.gada 7.janvārī URBACT programmas sekretariāts (Francija) ir publicējis konkursa nosacījumus projektu pieteikumu iesniegšanai pilsētu sadarbības tīklu izveidei. Potenciālie projektu partneri var iesniegt projektu pieteikumus līdz 2019.gada 17.aprīlim. Šis ir pēdējais konkurss šajā plānošanas periodā.

Aktuālais konkurss ir par darbības plānošanas tīklu (action planning networks) izveidi – projektu gaitā pašvaldības iepazīsies ar partnerpilsētu pieredzi projekta jomā, un ar ekspertu atbalstu izstrādās integrētu darbības plānu savai pašvaldībai.

Konkursa rezultātā ir paredzēts izveidot 23 sadarbības tīklus integrētu darbības plānu izstrādei dažādās pilsētu attīstības tēmās. Katrā sadarbības tīklā var piedalīties līdz 10 partneriem.

Konkurā kā partneri var piedalīties:

 • visas Latvijas pašvaldības neatkarīgi no iedzīvotāju skaita
 • ar pilsētu attīstību saistītas organizācijas
 • pašvaldību aģentūras
 • plānošanas reģioni
 • universitātes
   

Visa informācija par aktuālo projektu konkursu (angļu valodā) ir pieejama ŠEIT.

 

Šajā plānošanas periodā URBACT projektos par dažādām tēmām ir piedalījušās šādas pašvaldības: Alūksne, Cēsis, Daugavpils, Jelgavas novads, Jūrmala, Liepāja, Rīga, Sigulda, kā arī Rīgas plānošanas reģions. Sīkāk par to kā notiek darbības plānošanas tīklu projekti ŠEIT, video par Latvijas pašvaldību pieredzi ŠEIT.

2019.gada 10.janvārī Rīgā, Peldu ielā 25 notiek URBACT Nacionālā kontaktpunkta Latvijā organizētais seminārs pašvaldībām.

Semināra mērķis ir sniegt pašvaldību/pilsētu attīstības plānošanā iesaistītajiem speciālistiem un citiem interesentiem informāciju par URBACT programmas aktuālo projektu konkursu, kā arī veicināt dialogu starp vietējo un nacionālo līmeni integrētas pilsētu attīstības jomā.

Papildus informācijai par URBACT programmas 2019.gadā plānoto pēdējo projektu konkursu seminārā varēs:

 • uzzināt par URBACT programmā izmantotajām attīstības plānošanas metodēm un starptautisko ekspertu atbalstu;
 • iepazīties ar Latvijas pašvaldību pieredzi URBACT programmas projektos;
 • uzzināt par pilsētvides attīstības aktuālākajām tendencēm Latvijā un ekspertu ieteikumiem attīstības plānošanas dokumentu sagatavošanā un īstenošanā;
 • iepazīties ar ES programmas Urban Innovative Actions iespējām pilsētu attīstībai.

Papildus informācija par URBACT programmu ir pieejama http://urbact.eu/ un http://urbact.eu/urbact-latvija, savukārt par Urban Innovative Actions programmu https://www.uia-initiative.eu/en

Kontaktinformācija:
URBACT programmas Nacionālā kontaktpunkta koordinatore Latvijā
Lauru Cunska-Āboma
Epasts: laura.cunska-aboma@varam.gov.lv
Tālr. 67026467
Mob.tālr. 26147511

 

Infografiku ar URBACT programmas projektiem var lejuplādēt ŠEIT.